سایبان ماشین دیواری چیست؟

سایبان ماشین دیواری چیست؟

سایبان ماشین دیواری می تواند بسیاری از مشکلات خانه های بدون پارکینگ را برطرف کند. در گذشته معمولا هر خانه دارای یک خودرو بود. بسیاری از ساختمان ها با یک پارکینگ و یا حتی بدون پارکینگ مسقف ساخته می شدند. اما کم کم تعداد خودروها افزایش پیدا کرد و نیاز به پارکینگ بیشتر شد. گرچه تعداد پارکینگ های مسقف افزایش پیدا کرد، اما باز هم جوابگوی نیازهای امروز ما نیست و گاهی نیاز داریم از فضاهای روباز برای پارکینگ استفاده کنیم.

این فضای روباز می تواند حیاط یک خانه، ویلا یا شرکت باشد. اما استفاده از فضای باز برای پارک ماشین مشکلات خود را دارد. مهمترین این مشکلات عدم وجود سایه روی خودرو است که می تواند منجر به سوختن رنگ بر اثر تابش آفتاب، کثیف شدن بر اثر ریختن فضولات پرندگان و بارش باران و برف روی خودرو ما شود. اما راهکار چیست؟ واقعا نمی توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟ راهکار استفاده از سایبان است! با استفاده از یک سایبان ماشین می توانید از فضای باز خود برای پارک ماشین استفاده کنید.

سایبان ماشین دیواری نوعی سایبان است که بر روی دیوار نصب می شود و نیاز به پایه جداگانه ای ندارد. می توانید بر روی دیوار حیاط این سایبان را نصب کرده و ماشین خود را از گزند نور آفتاب، بارش برف و باران و فضولات پرندگان حفاظت کنید.

مزایای سایبان ماشین دیواری

استفاده از سایبان ماشین دارای مزیت های فراوانی است که اگر بخواهیم به مهمترین آنها اشاره کنیم شامل موارد زیر می شود:

1. استحکام بسیار بالا و تحمیل وزن سایبان در مقابل بارش برف

2. مقاومت بالا در برابر وزش باد

3. امکان نصب سایبان دارای ریموت

4. بدون نیاز به جابه جا کردن پایه ها

معایب سایبان ماشین 

گرچه سایبان ماشین دیواری دارای مزایای گوناگونی است، اما برخی معایب نیز به نسبت برخی از سایبان ها دارد:

1. جابه جایی سایبان نیازمند نصب مجدد خواهد بود

2. دیواری که سایبان روی آن نصب می شود باید مستحکم باشد

3. نصب اولیه توسط نصاب صورت می گیرد

نکات مهم برای خرید سایبان ماشین دیواری

اگر قصد خرید یک سایبان دیواری دارید، بهتر است پیش از سفارش به چندین موضوع مهم توجه کنید. اولین موضوع که برای همه سایبان ها صدق می کند، خرید از فروشنده معتبر و جنس با کیفیت است. سایبان خودرو قرار است از ماشین شما برای مدت زمان طولانی محافظت کند. اگر کیفیت سایبان پایین باشد، به عنوان مثال ضدآب نباشد خودرو شما آسیب خواهد دید.

زمانی که از یک فروشنده معتبر خریداری می کنید، خیال خودتان را از بابت کیفیت آسوده کرده اید. توجه کنید که هزینه یک سایبان به نسبت هزینه ماشین بسیار کم است. بسیار ناامید کننده خواهد بود اگر سایبانی بخرید که نتواند از ماشین شما محافظت کند. بهتر است همیشه به دنبال بهترین سایبان ماشین باشید و از فروشنده بهترین سایبان را خریداری کنید. فراموش نکنید که سایبان ها در کیفیت ها و با جنس های مختلفی وجود دارند و تفاوت میان یک جنس خوب و متوسط بسیار زیاد است.

موضوع مهم دیگری که در زمان خرید سایبان ماشین دیواری باید به آن توجه داشت ضخامت سایبان است. این موضوع برای مناطقی که آفتاب تندی دارند بسیار مهم است. ضخامت سایبان باید به قدری باشد که زیر آن کاملا سایه شکل بگیرد. بسیار مهم است که شما سایبانی بخرید که تحت نور شدید آفتاب جلوی سوختن رنگ خودرو را بگیرد.

برای خرید ابعاد را هم فراموش نکنید، این موضوع بسته به محل نصب سایبان دیواری متفاوت است. نور آفتاب در طول روز و در جهت های مختلفی می تابد. بهتر است پیش از خرید توجه کنید که ابعاد به اندازه ای بزرگ باشد که در کل طول روز ماشین شما در زیر سایه قرار بگیرد.

سایبان ماشین دیواری

نکات مهم برای محل نصب سایبان دیواری

پس از خرید سایبان زمان نصب آن فرا می رسد. پیش از هر چیز بهتر است کار نصب را خودتان انجام ندهید و آن را به متخصص بسپارید. توجه کنید که نصب بسیار موضوع مهمی است. این سناریو را در نظر بگیرید که یک نصب غیر اصولی انجام داده اید و بادی شدید می وزد، اگر سایبان روی خودرو شما سقوط کند چقدر ناراحت خواهد شد؟ پس پیش از وقوع حادثه، جلوی آن را با سپردن کار به افراد کاردان بگیرید.

اما در محل نصب چندین نکته وجود دارد. با توجه به اینکه این سایبان ها روی دیوار نصب می شوند، شما نمی توانید هر روز آنها را جابه جا کنید. پس مهم است یک جای ثابت و با اطمینان را برای نصب انتخاب کنید. موضوع دوم استحکام دیوار و قابلیت نصب روی آن است. باید دیوار هم به اندازه کافی مستحکم باشد که بتواند وزن سایبان ماشین دیواری را تحمل کند.

توجه داشته باشید اگر در منطقه ای زندگی می کنید که بارش باران فراوان است، از کنار سایبان باران هدایت می شود. پس باید در نظر بگیرید محلی برای نصب انتخاب کنید که ریختن باران از روی سایبان ماشین در آنجا مشکلی برایتان به وجود نیاورد.

یکی دیگر از انواع سایبان ماشین، سایبان متحرک ماشین است.

5/5 - (1 امتیاز)